PREP VOLLEYBALL: State coaches' poll
Herald staff
State Coaches Association Rankings
Class 4A
1. Mead, 2. Graham-Kapowsin, 3. Kamiakin, 4. Kentwood, 5. Curtis, 6. Auburn Riverside, 7. Monroe, 8. Olympia, 9. Eisenhower, 10. Jackson.
Class 3A
1. Eastside Catholic, 2. Bishop Blanchet, 3. Mt. Spokane, 4. Shadle Park, 5. Lakes, 6. Meadowdale, 7. East Valley (Spokane), 8. Seattle Prep, 9. Shorecrest, 10. Mount Si.
Class 2A
1. Lynden, 2. Burlington-Edison, 3. Black Hills, 4. Selah, 5. Tumwater, 6. West Valley (Spokane), 7. Centralia, 8. Fife, 9. R.A. Long, 10. Mark Morris.
Class 1A
1. King’s, 2. Castle Rock, 3. Lynden Christian, 4. River View, 5. Chelan, 6. Cedar Park Christian, 7. Lakeside (Nine Mile Falls), 8. Onalaska, 9. Cascade (Leavenworth), 10. Zillah.
Class 2B
1. La Conner, 2. Colfax, 3. Tekoa-Oakesdale, 4. Riverside Christian (Yakima), 5. Toutle Lake, 6. Northwest Christian (Colbert), 7. Lind-Ritzville, 8. Mossyrock, 9. The Bear Creek School, 10. Pomeroy.
Class 1B
1. LaCrosse-Washtucna, 2. St. John-Endicott, 3. Klickitat, 4. Wilson Vreek, 5. Colton, 6. Wilbur-Creston, 7. Moses Lake Christian, 8. Crescent, 9. Lake Quinault, 10. North Sound Christian (Mountlake Terrace).
HeraldNet
Herald staff
State Coaches Association Rankings
Class 4A
1. Mead, 2. Graham-Kapowsin, 3. Kamiakin, 4. Kentwood, 5. Curtis, 6. Auburn Riverside, 7. Monroe, 8. Olympia, 9. Eisenhower, 10. Jackson.
Class 3A
1. Eastside Catholic, 2. Bishop Blanchet, 3. Mt. Spokane, 4. Shadle Park, 5. Lakes, 6. Meadowdale, 7. East Valley (Spokane), 8. Seattle Prep, 9. Shorecrest, 10. Mount Si.
Class 2A
1. Lynden, 2. Burlington-Edison, 3. Black Hills, 4. Selah, 5. Tumwater, 6. West Valley (Spokane), 7. Centralia, 8. Fife, 9. R.A. Long, 10. Mark Morris.
Class 1A
1. King’s, 2. Castle Rock, 3. Lynden Christian, 4. River View, 5. Chelan, 6. Cedar Park Christian, 7. Lakeside (Nine Mile Falls), 8. Onalaska, 9. Cascade (Leavenworth), 10. Zillah.
Class 2B
1. La Conner, 2. Colfax, 3. Tekoa-Oakesdale, 4. Riverside Christian (Yakima), 5. Toutle Lake, 6. Northwest Christian (Colbert), 7. Lind-Ritzville, 8. Mossyrock, 9. The Bear Creek School, 10. Pomeroy.
Class 1B
1. LaCrosse-Washtucna, 2. St. John-Endicott, 3. Klickitat, 4. Wilson Vreek, 5. Colton, 6. Wilbur-Creston, 7. Moses Lake Christian, 8. Crescent, 9. Lake Quinault, 10. North Sound Christian (Mountlake Terrace).
HeraldNet