Washington State Volleyball Coaches Association Rankings
Released Nov. 9
Class 4A
1. Mead
2. Richland
3. Graham-Kapowsin
4. Olympia
5. Auburn Riverside
6. Curtis
7. Lewis & Clark
8. Skyview
9-16. Kentwood, Issaquah, Kamiak, Woodinville, Jackson, Edmonds-Woodway, Southridge, Tahoma.
Class 3A
1. Camas
2. Seattle Prep
3. Mount Spokane
4. Capital
5. Timberline
6. Blanchet
7. Lakes
8. West Valley
9-16. Meadowdale, Holy Names, Peninsula, Everett, Mt. Si, Auburn Mountainview, Prairie, Columbia River.
Class 2A
1. Burlington-Edison
2. Archbishop Murphy
3. Fife
4. Pullman
5. East Valley of Yakima
6. Selah
7. West Valley of Spokane
8. Lynden
9-16: Black Hills, Grandview, Colville, Mark Morris, Anacortes, Hockinson, Washington, RA Long.
Class 1A
1. King's
2. Annie Wright
3. Royal
4. Onalaska
5. Granger
6. Cascade of Leavenworth
7. Lynden Christian
8. Chelan
9-16. Castle Rock, Montesano, Cedar Park Christian, Connell, Cascade Christian, Montesano, Meridian, Lakeside.
Class 2B
1. LaConner
2. Tekoa-Oakesdale
3. La Salle
4. Colfax
5. Northwest Christian of Colbert
6. Toutle Lake
7. Darrington
8. The Bear Creek School
9-16. Northwest Christian of Lacey, Adna, Kittitas, Reardan, Christian Faith, Liberty Bell, Pomeroy, Mossyrock.
Class 1B
1. North Sound Christian
2. Thorp
3. Crescent
4. Wilson Creek
5. Northport
6. Almire-Coulee Hartline
7. LaCrosse-Washtucna
8. St. John-Endicott
9-16. Colton, Sprague Harrington, Kingsway Christian, Lummi, Three Rivers Christian, Lopez, Klickitat, Trout Lake/Glenwood.
heraldnet
Released Nov. 9
Class 4A
1. Mead
2. Richland
3. Graham-Kapowsin
4. Olympia
5. Auburn Riverside
6. Curtis
7. Lewis & Clark
8. Skyview
9-16. Kentwood, Issaquah, Kamiak, Woodinville, Jackson, Edmonds-Woodway, Southridge, Tahoma.
Class 3A
1. Camas
2. Seattle Prep
3. Mount Spokane
4. Capital
5. Timberline
6. Blanchet
7. Lakes
8. West Valley
9-16. Meadowdale, Holy Names, Peninsula, Everett, Mt. Si, Auburn Mountainview, Prairie, Columbia River.
Class 2A
1. Burlington-Edison
2. Archbishop Murphy
3. Fife
4. Pullman
5. East Valley of Yakima
6. Selah
7. West Valley of Spokane
8. Lynden
9-16: Black Hills, Grandview, Colville, Mark Morris, Anacortes, Hockinson, Washington, RA Long.
Class 1A
1. King's
2. Annie Wright
3. Royal
4. Onalaska
5. Granger
6. Cascade of Leavenworth
7. Lynden Christian
8. Chelan
9-16. Castle Rock, Montesano, Cedar Park Christian, Connell, Cascade Christian, Montesano, Meridian, Lakeside.
Class 2B
1. LaConner
2. Tekoa-Oakesdale
3. La Salle
4. Colfax
5. Northwest Christian of Colbert
6. Toutle Lake
7. Darrington
8. The Bear Creek School
9-16. Northwest Christian of Lacey, Adna, Kittitas, Reardan, Christian Faith, Liberty Bell, Pomeroy, Mossyrock.
Class 1B
1. North Sound Christian
2. Thorp
3. Crescent
4. Wilson Creek
5. Northport
6. Almire-Coulee Hartline
7. LaCrosse-Washtucna
8. St. John-Endicott
9-16. Colton, Sprague Harrington, Kingsway Christian, Lummi, Three Rivers Christian, Lopez, Klickitat, Trout Lake/Glenwood.
heraldnet